КРУСЕЈДЕРСИ ЧЕТВРТИ, РЕБЕЛСИ СЕ ПОБЕДОМ ОПРОСТИЛИ ОД 2013.

БУНТОВНИЦИ СЛАВЕ ПОБЕДОНОСНИ ЕСЕЈ ХЕГАРТИЈА

Мелбурн Ребелси су у великом стилу завршили сезону 2013 Супер рагбија. И поред заостатка од 24 поена на полувремену дуела са Хајлендерсима утакмице у главном граду аустралијске државе Викторија, Бунтовници су смогли снаге да направе преокрет и савладају франшизу базирану у Данидену 38:37 (7:31). У првој утакмици последњег. 20. кола елитног такмичења јужне хемисфере Крусејдерси су славили у новозеландском дербију победивши Хурикејнсе 25:17 (13:5).

Остваривши 11. тријумф у сезони Крсташи су се учврстили на четвртој позиицји у генералном пласману.

Велико славље у Мелбурну и свим присталицама Ребелса донео је Брус Хегарт другим полагањем на мечу, оствареним у поседњем минуту сурета са Хурикејнсима, за смену у вођству и тријумф. Момцима са југа Новог Зеланда забележили су 13. пораз у сезони, два више од предпоследњих Вестерн Форса и последњих Саутерн Кингса.