РЕНФУРЛИ ШИЛД СЕ ВРАЋА У КАНТЕРБЕРИ

КАПИТЕН ВАИКАТА ФЕТУ ДАГЛАС ПРЕДАЈЕ ЛОГ`О ВУК КАПИТЕНУ КАНТЕРБЕРИЈА ЛУКУ ВАЈТЛОКУ
СЕЛИ СЕ ЛОГ`О ВУД: капитен Ваиката Фету Даглас предаје трофеј капитену Кантеребрија Луку Вајтлоку.

Тријумфом 29:23 (20:12) у првој утакмици седмог кола Мајтре 10, односно Првенства провинција Новог Зеланда, на гостовању против Ваиката, оствареном у Хамилтону, рагбисти Кантерберија вратиће у Крајстчрч најцењенији трофеј, чак цењенији и од  титуле шампиона коју бране – Ренфурли шилд.

Црно – црвени су се изборили за трофеј савладавши Мулусе у веома занимљивој утакмици у којој се чинило да ће домаћини нанети други пораз у низу првацима, и оно што је битније и од освајање првенствених бодова, задржати Лог` о вуд у свом поседу.

Већим делом другог полувремена Кантербери се грчевито бранио. Са две казне Џордана Треинора и еејем Илиесе Ратувеа који је Фиџијанац на крилу домаћих постигао у 67. минуту сусрета, Ваикато је изједначио.

Међутим, брат отварача Ол блекса Баудена Барета, Џорди, је са два казнена ударца привео меч крају у корист Кантерберијанера који ће најпрестижнији трофеј вратити на јужно острво Новог Зеланда и у своју провинцију после пет година поста.