ПЛАВЦИ ИСУВИШЕ ЈАКИ ЗА УРАГАНЕ

НЕМА ПРОЛАЗА: десни стуб Урагана Џефри Тумага Ален у загрљају Плаваца

У дербију не само Новозеландске конференције, него и целог 16. кола Супер рагбија, одиграном на Иден парку у Окланду, Блузси су лако изашли на крај са фаворизованим Хурикејнсима савладавши госте из Велингтона 37:24 (15:7), док су две године за редом шампиони јужне хемисфере претрпели још један шамар. Чифсе су у Њу Плимуту претрпели пораз 33:17 (13:3) од Варатаса чиме су већ сада можда одбрану титуле довели у питање. Настави са читањем „ПЛАВЦИ ИСУВИШЕ ЈАКИ ЗА УРАГАНЕ“

ВОША ИДЕ НА МЕГДАН КОМАРЦИМА, ЈУНИОРИ ИГРАЈУ КУП

ГОСТУЈУ КОМАРЦИМА: рагбисти Војводине
ГОСТУЈУ НА ИНГЕТУ: рагбисти Војводине

На терену спортског центра Инге на Звездари, данас ће у 15 минута до четири сата почети сусрет групе Б сениорског Првенства Србије у којем ће Балкански комарци одмерити снаге са рагбистима новосадске Војвоводине. У пола пет на игралишту Фудбалског клуба Жарково, у истоименом беогрдаском предграђу, одиграће се меч Купа Србије за јуниоре где ће се састати подмалдак Победника и Партизана. Настави са читањем „ВОША ИДЕ НА МЕГДАН КОМАРЦИМА, ЈУНИОРИ ИГРАЈУ КУП“

КРУСЕЈДЕРСИ РАЗБИЛИ ВЕСТЕРН ФОРС

ЗАУСТАВЉЕНИ: Ричи Мек Коув зауставља напад Вестерн Форса. ФОТО: Јован Бајић

Лакше него што се претпоставило и једноставније нешто што су навијачи домаће екипе очекивали, Крусејдерси су надиграли госте из Перта на терену стадиона Рагби лига парк у Крајстчрчу, умало узевши и бонус бод поред четири за победу, забележивши убедљив тријумф 30:7 (16:0) против Вестерн Форса у утакмици која је свечано отворила 16. коло Супер рагбија. Настави са читањем „КРУСЕЈДЕРСИ РАЗБИЛИ ВЕСТЕРН ФОРС“

14 АЈКУЛА ОДНЕЛО ЧЕТИРИ БОДА ИЗ КРАЈСТЧРЧА

СЛАВЕ ХЕРОЈСКУ ПОБЕДУ: Шаркси прослављају тријумф. ФОТО: Јован Бајић
СЛАВЕ ХЕРОЈСКУ ПОБЕДУ: Главни стратег јужноафричке франшизе Џејк Вајт (лево) честита играчима тријумф. ФОТО: Јован Бајић

У мечу који се после 17. минута и црвеног картона Жана Дејсела учнио да ће постати неинтересантан, Шаркси не само да су херојском борбом одолели најуспешнијој франшизи Супер рагбија, него су и сломили острице мачева Крсташа и остварили јердну од ретхих победа у Крајстчрчу савладавши Ричија Мек Коува и екипу 30:25 (10:13). Настави са читањем „14 АЈКУЛА ОДНЕЛО ЧЕТИРИ БОДА ИЗ КРАЈСТЧРЧА“

РАГБИ ОЗОН ПОНОВО У КРАЈСТЧРЧУ

ПРАТИМО КРСТАШЕ И АЈКУЛЕ

После гостовања у Данидену на утакмици 13. кола Супер рагбија у којој су Хајлендерси у драми на стадиону Форсајт Бар с једним поеном разлике савладали Лаонсе, данас ћемо Вас извештавати са меча 14. рунде најјачег такмичења јужне хемисфере, још једног дуела Новозеланшана и Јужноафриканаца, тачније са сусрета Крусејдерс – Шаркс.

ОЛ БЛЕКСИ ОДБРАНИЛИ ТИТУЛУ У СВЕТСКОЈ СЕРИЈИ РАГБИЈА СЕДАМ

ПОТВРДИЛИ ДОМИНАЦИЈУ: Ол блекси с пехаром у Лондону

Протеклог викенда у Лондону је одигран осми, последњи турнир у низу Светске серије рагбија седам Међународног рагби борда, где је Нови Зеланд, четврту годину за редом, потврдио доминацију у дисциплини која ће у Рију 2016. вратити рагби у породицу летњих олимпијских играга. Нову титулу не само у британској престоници него уопште и целокупном такмичењу, Ол блекси су освојили тријумфом 52:33 у финалу турнира против Аустралије. Настави са читањем „ОЛ БЛЕКСИ ОДБРАНИЛИ ТИТУЛУ У СВЕТСКОЈ СЕРИЈИ РАГБИЈА СЕДАМ“

ХАЈЛЕНДЕРСИ ПОБЕДИЛИ ЛАОНСЕ У ДРАМИ У ДАНИДЕНУ

ИЗВУКЛИ СВА ЧЕТИРИ БОДА: Брђани кроте Лавове. ФОТО: Јован Бајић

У још једној драми какву може само Супер рагби да приреди, Хајлендерси су у окршају са Лајонсима одиграном у Форсајт Бар стадиону у Данидену, у оквиру другог дана 13. кола најјачег клубског такмичења јужне хемисфере, умало од готовог направили вересију. Ипак, захваљујући промашеној трансформацији Елтона Јанкеса у последњем минуту сусрета остварили су победу  У првом полувремену 23:22 (23:0). Настави са читањем „ХАЈЛЕНДЕРСИ ПОБЕДИЛИ ЛАОНСЕ У ДРАМИ У ДАНИДЕНУ“

РАГБИ ОЗОН ПОНОВО НАД ДАНИДЕНОМ

РАГБИ ОЗОН У ДАНИДЕНУ

После треће утакмице Бледислоу купа у којој су Ол блекси средином октобра прошле године, потврдили доминацију над Аустралијом, јужној хемисфери и свету уопште, пут поново води Рагби Озон у Даниден. Овог пута ћемо Вас извештавати са првог меча другог дана 13. викенда Супер рагбија у којем ће се на терену стадиона Форсајт Бар састати домаћи Хајлендерси и Лајонси. Настави са читањем „РАГБИ ОЗОН ПОНОВО НАД ДАНИДЕНОМ“

КЛИНЦИ СРБИЈЕ НАПАДАЈУ КУП

ДЕТАЉ С ЈЕДНОГ ОД ПРЕТХОДНИХ СУСРЕТА ПОДМЛАТКА ПОБЕДНИКА И ПАРТИЗАНА. ФОТО: Јован Бајић

Турниром за петлиће и пионире данас се наставља такмичење млађих категорија у Купу Србије. Најмлађи излазе на терен Фудбалског клуба Жарково у 14 сати. Сат времена раније ће се обавити жребање а у 16 сати и 30 минута на истом игралишту ће се састати јуниори Победника и Партизана. Настави са читањем „КЛИНЦИ СРБИЈЕ НАПАДАЈУ КУП“

ПОБЕДНИК ОСВОЈИО МЕМОРИЈАЛ ЛУКА МАРИН

ДЕТАЉ С МЕЧА НИКШИЋ - ВОЈВОДИНА

Протеклог викенда у Новом Саду на терену Фудбалског клуба Кабел, у организацији Рагби клуба Војводина, одигран је седми меморијални турнир у част у саобраћајној несрећи настрадалог Луке Марина. Поред домаћина манифестације учествовали су три црногорска клуба, Ловћен из Цетиња, Никшић и Будућност из Подгорице и Победник који је недељу дана после пораза који ће га највљероватније коштати титуле шампиона Србије, освојио трофеј у Српској Атини. Настави са читањем „ПОБЕДНИК ОСВОЈИО МЕМОРИЈАЛ ЛУКА МАРИН“