ШКОТИ РАЗБИЛИ АУСТРАЛИЈУ

УНИШТИЛИ ВАЛАБИСЕ: Шкоти прослављају есеј Стјуарта Мек Иналија

Репрезентативци Шкотске остварили су историјску победу против Асутралије на терену стадиона Марејфилд у Единбургу. Захваљујући црвеном картону Секопе Кепуа крајем првог полувремена, домаћи су играли више од пола утакмице са играчем више што им је у огромној мери олакшало посао у разбијању Валабиса 53:24 (15:12).

Пресудни моменат меча десио се у почетком последњег минута првог дела игре када је Секопе Кепу приликом чишћења рака, потпуно безобзирно и са очигледном намером да повреди отвореног крилног треће линије мелеа, ушао раменом у пределу главе у Хејмиша Вотсона. Француски делилац правде Паскал Гузер је сасвим оправдано показао црвени картон затвореном стубу прве линије скрама.

Шкоти су постигли укупно осам есеја, два су била дело Брајана Мек Гугина, док су по једном положили Али Прајс, Шон Мејтланд, Џони Греј, Хју Џонс, Џон Баркли и Стјуарт Мек Инали. Фин Расел је био стрелац 11 поена из четири трансформације и једне казне.

Валабиси су и са играчем мање успели да изједначе на 17:17 полагањем Куртлија Била али ипак са играчем мање нису могли да издрже целу утакмицу. Шкотска је нанела најуведљивији пораз Аустралији у међусобним сусретима ове две репрезентације.