ШАМПИОН СИГУРАН, ФАРУЛ УБЕДЉИВ

ИЗВУКЛИ ПОБЕДУ У ПОСЛЕДЊИМ ТРЕНУЦИМА МЕЧА: Рагбисти Стеауе у акцији против Темишвара.

Најбруталнији у другом колу Супер лиге Румуније били су рагбисти Констанце који су на свом терену разбили Арад са 84:3 (43:0). Ипак, све похвале иду на рачун првака јер је Баја Маре и с играчем мање успео да забележи убедљиву победу против Букурешта 41:19 (26:9). Највише узбуђења било је у престолници где је Стеауа у последњем минуту сусрета изборила тријумф 29:28 (16:3) у окршају с Темишваром.

Екипа с обале Црног мора декласирала је Арад. Првотимци Фарул Констанце постигли су 14 есеја против нејаког противника а са по два полагања истакли су се репрезентативац Намибије Мекграт Ван Вик и Румуније Адриан Апостол.

ДЕТАЉ С МЕЧА ФАРУЛ - АРАД: Данијел Карпо, капитен рагбиста из Констанце у акцији против Арада.

Шампион Румуније наставља да гази. Баја Маре је на свом терену и са играчем мање обзиром да играч друге линије Маријус Данила у 13. минуту, по њега баксузном, морао да напусти игрту због ударања противника, савладао Букурешт и узео бонус поен.

У дербију кола Сетауа је на стадиону Арк ди трјумф у Букурешту дочекала Темишвар. Домаћини су прво полувреме решили у своју корсит преко Дану Думбраве који је био прецизан из трансформације после есеја Јонела Казана. Банаћани су жестоко узвратили у наставку и са играчем мање због жутог картона Мариса Самуела направили су преокрет есејима капитена Василеа Руса и Самоанца Џефа Макапелуа које је претворио Валентин Калефатеану. Резервни шутер Темишвара два минута пред крај утакмице казном је повисио предност на 28:24 и тада су сви послили да ће гости отићи кући с пуним пленом. Међутим, продор Флорина Влајкуа у последњим тренуцима меча одбрана Темишвара није могла да осујети и аријер је постигавши есеј донео победу Стеауи.

ЈУНАК ПОБЕДЕ: Аријер Стеауе Флоријан Влајку постиже есеј за тријумф против Темишвара.