ДЕРБИ ПРИПАО СПЛИЋАНИМА

ДЕТАЉ СА СУСРЕТА ЗАГРЕБА И НАДЕ (пругасти дресови). ФОТО: Ана Келечевић

У најинтересантнијој утакмици трећег кола Првенства Хрватске Нада је с гостовања у Загребу успела да однесе сва три бода. На терену рагби центра Рудеш Сплићани су забележили победу 21:9 (10:6). У осатлим мечевима загребачка Младост је убедљиво савладала Вилане из Красица са 60:19 (27:7) док је Макарска Ривијера била боља од Сиња 31:11 (8:6).

У веома узбољдивом и у првом полувремену неизвесном сусрету Нада је први овогодишњи дерби шампинске трке Хрватске решила у своју корист. Загреб је у две ситуације казнама Мијића имао предност (3:0 и 6:3) али до истека првих 40 минута Сплићани су есејем и трансформацијом обезбедили вођство. У другом полувремену пад игре Загреба квалитетна екипа гостију користи и још два пута успева да пложи лопту у есеј простор ривала.