БЛУЗСИ СЛАВИЛИ У БРИЗБЕЈНУ

СТРЕЛАЦ ДРУГОГ ОД ШЕСТ ЕСЕЈА ПЛАВАЦА: Бауден Барет полаже против Црвендаћа. ФОТО: AAP PHOTOS

Блузси нису дозволили Редсима другу недељу за редом да приреде изненађење тимовима са Новог Зеланда. У другој утакмици, првог дана, 13. кола Супер Рагби Пацифила Плавци су славили 45:26 (17:14) на стадиону Ленг Парк у Бризбејну против Црвендаћа.

У претходном колу су момци из Квинсленда изненадили и победили Чифсе у Њу Плимуту наневши први пораз у сезони првопласираној екипи такмичења. Како се одвијао меч у Бризбејну, није много недостајало да Редси узму скалп још једној екипи са Аотеаоре.

Пред сам крај првог полувремена домаћини су се приближили Блусима на свега три разлике есејем Сефа Фа` агасеа и претварањем Ларсона Креитона који је и у 25. минуту био прецизан за додатна два поена после полагања Џоша Флока.

Ипак, у наставку Плавци успевају још четри пута да положе лопту иза противничке гол линије, наспрам два есеја домаћих чиме су узели пет бодова за што бољи пласман пред разигравање које почиње за три недеље.