ПОРАЗ ОРЛИЋА У ЗАГРЕБУ

ДЕТАЉ С МЕЧА ЈУНИОРА ХРВАТСКЕ И СРБИЈЕ. ФОТО: Берислав Рожман

У припремном мечу одиграном на Рудешу у Загребу у склопу припрема обе репрезентације за борбе у својим групама Европског првенства за играче до 18 година старости, млади Хрвати су победили вршњаке из Србије 12:8 (12:3). Можда је главни разлог пораза Орлића црвени картон показан Перадојевићу у 20. минуту сусрета. И домаћини су имали играча мање али само на десет минута јер је Томашевић добио жути картон.

Интересантво је да је подмладак Србије и с играчем мање успео да дође на минус пет полагањем резервисте Митровића у другом полувремену али су Шаховничари сачували предност стечену још у првом делу игре трансформацијом Пухарића и есејима Томашевића и Букића и тријумфовали.

ХРВАТСКА – СРБИЈА 12:3 (12:8)