РАЗИГРАНИ НОВОЗЕЛАНЋАНИ

СОНИ БИЛ ВИЛИЈАМС, СТРЕЛАЦ ДВА ЕСЕЈА ГАЗИ ПРЕКО ОДБРАНЕ ЈАПАНА

Новозеланђани настављају да крче себи пут кроз групу А ка нокаут фази Светског првенства. Нове жртве Ол блекса биле су старе муштерије, рагбисти Јапана који су претрпели најубедљивији пораз у досадашњем току Модијала. Пулени Грахама Хенрија стрпали су гостима 13 есеја за коначних 83:7 (38:0). Ричард Кахуи је два пута положио у првом полувремену док је исти учинак имао и Сони Бил Вилијамс али у другом периоду игре.

И да Храбрим цветовима није страно умеће баратања јајастом лоптом демонстрирали су у 57. минуту када је Хинотоши Онозава пресекао пас Колина Слејда и изпринтао четрдесетак метара за полагање које је трансформисао Мареј Вилијамс. Јапанци су још једном постигли есеј против Новог Зеланда али је био поништен јер је судија Најџел Овенс из Велса констатовао да је кључно додавање било унапред.