ХАЈЛЕНДЕРСИ УКРАЛИ ПОБЕДУ РЕДСИМА, РЕБЕЛСИ РАЗБИЛИ ФОРСЕ

ТРЕНУТАК ОДЛУКЕ: Фолау Факатава постиже победоносни есеј против Црвендаћа. ФОТО: Getty Images

Хајлендерси су изборивши победу 35:30 против Квинсленд Редса у Данидену и поред заостатка на полувремену 21:14, створили теоретске шансе да се нађу у разигравању Супер Рагби Пацифика, док су у другој утакмици првог дана 14. кола, Ребелси у Мелбурну декласирали Вестерн Форс 52:14 (19:7)

Брђани су есејем Фолауа Факатаве у последњем минуту сусрета који је трансформисао Фреди Брнс, други пут на утакмици направили преокрет и заслужено славили. Бонус бодом обзиром да су постигли више од четири есеја, поред четири за победу, убацили су се у рачуницу која их води у плеј оф.

Да се управо тамо нађу шансе су себи повећали Бунтовници који су у Мелбурну одржали лекцију Вестерн Форсу, постигавши осам есеја наспрам два противника.

Сутра се игра преосталих четири утакмице 14., предпоследњег кола Супер Рагби Пацифика.