ЧЕЛИК ИЗНЕНАДИО ЉУБЉАНУ

ДЕТАЉ С МЕЧА ЧЕЛИК (бели дрес) - ЉУБЉАНА
ДЕТАЉ С МЕЧА ЧЕЛИК (бели дресови) - ЉУБЉАНА

Рагбисти Челика на терену стадиона Камберовћа поље у Зеници успели су да остваре прву победу ове сезоне у Регоналном „Балканском“ првенству чиме су побегли с дна табеле. Убедљивом игром поготово у другом полувремену утакмице петог кола Прве дивизије такмичења клубова бивше Југославије Вукови су коначно обрадовали своје присталице савладавши Љубљану 33:11 (12:8) на домаћем.

Међутм, први до вођства су дошли момци из словеначке престолнице преко крила Матеа Мозетића који је постигао есеј већ у четвртом минуту утакмице. Зеничан су узвратили полагањем чепа мелеа Кенана Узуновића али је Љубљани предност успешним шутем из казне вратио Петер Кавчић. Отварач домаћих Сабахудин Субашић средином првог полувремена био је одговоран за нови преокрет трансформсавши сопствени есеј чиме је Челик први пут дошао у вођство.

У наставку сусрета схвативши да могу да се носе с противником Зеничани су додали гас што је резултирало постизанњем још три есеја поентирањима имењака Адиса, Башића и Селимспахића као и другм полагањем Субашића који је био сигуран из претварања. Једине поене за Љубљану у другом полувремену донео је Кавчић из казне десет минута пред крај меча.

Победом против екипе која је у досадашњем току Балканског првенства имала само један пораз 38:0 претрпљен у првом колу у Сплиту од Наде, уз освојем бонус бод, Челик је последње место у Првој дивизији препустио Краљевском београдском рагби клубу.

ЧЕЛИК – ЉУБЉАНА 33:11 (12:8)