ВОЈВОДИНА ТРИЈУМФОВАЛА У БЕОГРАДУ

САВЛАДАЛИ МОНАРХИСТЕ: Овнови ваде лопту из рака

У јединој утакмици трећег кола групе Б, сениорског Првенства Србије, Војводина је забележила другу победу у сезони савладавши Краљевски београдски рагби клуб на игралишту Спортског центра Коштуњак у Београду 25:10 (5:10). Новосађани су узевши бонус бод и на овом мечу заузели прво место на табели.

Утакмица је на ободу престонице била заиста занимљива и интересантна о чему сведоче два преокрета и два изједначења.

Монархисти су, што својим грешкама, а већим делом и добром игром момака из Србске Атине,  практично о готовог направили вересију.

Прво полувреме су решили у своју корист есејима ветерана из Старчева и дугогодишњег играча Динама из Панчева Радивоја Ћосића али су ипак, гости први обрадовали после полагања Рајка Јанковића.

Ново изједначење, овога пута Новосађанима, извојевао је Владимир Мијатовић поентиравши у петом минуту наставка. Предност Војводни је донео други центар Јеленко Лакић есејем.  Бонус бод је обезбедио Рајко Јанковић својим другим полагањем, који је у претпоследњем минуту постао хет трик јунак меча и новог славља бело-црвених.

КБРК – ВОЈВОДИНА  10:25 (10:5)