ИРЦИ ОСВОЈИЛИ ВЕЧНИ ГРАД

ДЕТАЉ С МЕЧА У РИМУ: капитен Ираца Пол О` Конол осваја лопту у ауту

Као што се и претпоставило шампиони Првенства шест нација успешно су започели одбрану титуле освојену лане. Рагбисти Ирске пронашли су начин како да сломе отпор Италије који је био чвршћи у првом полувремену, и победе домаћина 26:3 (9:3) пред преко 50.000 душа окупљеним на трибинама Олимпијског стадиона у Риму.

Азури су успевали значајније да се супротставе момцима са Смарагдног острва у првих 40. минута , доста и захваљујући лошом игром ривала. У првом полувремену су постигли и како се испоставило једине поене на сусрету казненим ударцем Келија Хаимоне, момка рођеном у Роторуи на Новом Зеланду али је претходно Иан Китли претходно исто учинио три пута.

Отпор је дефинитвно сломљен у наставку и то у распону од десет минута када су Ирци постигли два есеја преко Конора Мареја и Тома О` Донолеија, трансформацијама Иана Китлија и имењака Мадигана. Серију од 17 поена отворио је Китли четвртом казном после којих су уследила полагања саиграча.

Ваља истаћи да су Италијани у тим тренуцима били са играчем мање на терену због жутог картона Леонарда Ђиралдинија.