ЛАЈОНСИ УСПЕШНО ЗАПОЧЕЛИ ОДБРАНУ ТИТУЛЕ

ПОНОВО ИЗНЕНАДИЛИ: Шаркси у акцији против Вестерн Провинса

Голден Лајонси су успешно започели одбрану титуле шампиона Јужноафричке Републике убедљивом победом 43:20 (23:6) против Фри Стејт Читаса у првом колу Премијер дивизује Кари купа. Блу Булси су у Преторији очекивано савладали Грикусе 35:20 (9:13) док су Натал Шаркси поново славили у Кејп Тауну изнедадивши Вестер Провинс тријумфом 25:23 (3:13).

Три недеље после неочекиване елиминације Стормерса, франшизе Супер рагбија из Западве провинције у полуфиналу поменутаог такмичења, Шаркси су учинили слично дело али у домаћим оквирима. Рагбисти из Кејп Тауна су успели да направе преокрет у 70. минуту утакмице трансформацијом Јохана Питерсена после есеја Деона Фурија али је Риан Вилоен дроп голом три минута касније донео победу момцима из Натала.