ТРОЈАЦ БЕЗ ПОРАЗА ПОСЛЕ ДРУГОГ КОЛА ПРЕМИЈЕРШИПА

ПРЕТРПЕЛИ ПОРАЗ У БАТУ: чеп Тајгерса Џордан Крејн офлоудом се ослобађа лопте

После свега две недеље играња рагбија у Премијершипу само три екипе још нису претрпеле пораз. Ореол непобедивих за сада имају још увек Сараценси који су декласирали Глостер 44:12 (10:12), Нортхемптон Сеинтси који су славили 13:6 (3:3) на гостовању Харлеквинсима и Бат који је на свом терену био бољи од Лестер Тајгерса 27:20 (21:3). Прву победу у другом колу остварили су повратници у елитно друштво Њукасл Фалконси савладавши Сејл Шарксе 15:14 (9:11), Лондон Ајриш славивши 20:18 (10:10) у Вустеру против Вориорса и Ексетер Чифси у Девону против Лондон Воспса 30:26 (16:12).

ЗАСЛУЖЕНО ЦРВЕНИ: Вејн Барнс показује картон Нику Вуду

Сараценима је у остварењу тијумфа у многоме помогао стуб прве линије Глостера Ник Вуд који је добио црвени картон још у првом минуту због гажења Жака Бургера и то по глави. Да несрећа Чери енд вајтса буде већа и Сионе Каламофи је добио картон почетком другог полувремена али жути и права је срећа да гости због недициплине нису претрпели убедљивији пораз у северном Лондону.

Јунак победе Њукасл Фалконса против Сејл Шаркса био је Рори Клег који је заменио првог отварача момака у црно – белом Фила Гудмана, стрелца 12 поена за Соколове из четири казне, и у завршници сусрета успешно извео победоносни казнени ударац за прву победу Соколова са севера Енглеске од повратка у Премијершип.