ТУЛУЗ И ПОРЕД ПОРАЗА ЛИДЕР ТОП 14

ИЗВРТАЊЕ: Лоик Жаке "третира" Давида Скрелу из Тулуза

За разлику од преостала два водећа првенства Европе, Келтске лиге Шкота, Ираца, Велшана и придодатих Италијана и енглеског Премијершипа, француски шампионат Топ 14 нису пореметиле временске непогоде. У париском дербију Расинг Метро је савладао Стад Франс 15:13 (6:6). Клермон је победио Тулуз 32:25 (23:16). Једину победу у гостима у оквиру 13. кола Топ 14 оставрио је Ажен против Брива 30:12 (10:9).

ДЕТАЉ С МЕЧА РАСИНГ МЕТРО - СТАД ФРАНС: Крило Расинга и Италије Мирко Бергамаско (с лоптом) у продору

Сусрет једине две екипе стациониране на северу Француске припао је екипи Расинг Метроа која је на стадиону Олимпик Ив ду Мануар победила париског ривала Стад Франс захваљујући способностима шутера. Рачун Расинга из казне отворио је Јужноафрички репрезентативац Френсис Стејн у 16. минуту, а закључио га је Џонатан Вижњевски са четири казнена ударца од чега је последњи из 64. минута био пресудан за одлучујући прелазак у вођство.

ЈЕДАН ОД ДВА ПОЕНТЕРА ЗА КЛЕРМОН: Жулијем Малзиу (с лоптом) у продору

Окршај шампиона Француске и првака Европе припао је Клермону који је савладао Тулуз есејима Жулијена Малзиуа и Александра Лапардија док је преосталих 22 поена постигао Морган Пара из две трансформације и шест казни. Тулузу је бонус поен за пораз од седам поена и мање извукао прецизан шут из казне Фредерика Мишелака. И поред пораза четвороструки шампион Старог континента задржао је лидерску позицију на табели Топ 14.