ТУРБОСИ ОСВОЈИЛИ ЧЕМПИОНШИП

УГРАБИЛИ ТРОФЕЈ: рагбисти Манаватуа

Рагбисти Манаватуа окитили су се титулом првака Чемпионшипа и тиме изборили место у елитном друштву, односно у Премијершипу Првенства провинција Новог Зеланда сезоне. Турбоси су успех остварили у свом Палмерстон Норту савладавши Хоукс Беј 32:24 (6:14) много бољом игром у других 40 минута када су постигли четири есеја.

Међутим, утакмица није најбоље почела за домаћине који су губили на полувремену осам разлике јер су Ихаија Вест и Шенан Чејст положили иза гол линије а отварач је био прецизан из трансформације после сопственог и есеја крила док је једине поене за зелено-беле постигао Отере Блек из две казне.

Момци Хоукс Беја где ће престижни Ренфурли Шилд остати до следеће године ако не и дуже, чували су предност све до 75. минута када је Манавату направио преокрет преко Џејсона Емерија који је поентирао. Тријумф Турбосима и титулу шампиона Чемпионшипа Првенства провинција Новог Зеланда оверио је Њутон Труди есејем.