ЈУНИОРИ ЕНГЛЕСКЕ ОДБРАНИТИ ТИТУЛУ ШАМПИОНА СВЕТА

ПОНОВИО ШАМПИОНИ СВЕТА: јуниори Енглеске
ПОНОВИО НАЈБОЉИ НА ПЛАНЕТИ: јуниори Енглеске

У финалу седмог Светског првенства за играче до 20 година које се од 2. јуна до данас играло на Новом Зеланду, Енглези су савладавши Јужну Африку 21:20 (11:10) на Иден парку у Окланду, одбранили титулу најбољих јуниора планете. Бронза је припала домаћинима Мондијала мада и у мечу за треће место, Бејби блекси су губили на полувремену од Ираца 23:21 али су ипак успели да остваре тријумф 45:23 и освоје бронзу.

Јужна Африка је повела казном Хандреа Поларда али су Енглези изједначили на исти начи преко Билија Брнса.  Бејби Бокси су поново имали предност, овога пута есејем Јесија Криела који је Полард трансформисао. Ипак, светски шампиони су направили преокрет пред полувреме, полагањем Нејтана Еарла али је пре тога Ерон Морис био прецизан из казне.

У наставку су Брнс и Поларад разменили по казнени ударац пре него што је Енглеску на 21:13 одлепило полагање Џоела Конола и претварање Билија Брнса.

Јужноафриканци су успели да стигну ривала на свега један заостатка другим есејем Јесија Криела и трансформацијом Хандреа Поларад али су јуниори земље родоначелнице рагбија, успели да сачувају минималну предност и одбране титулу шампиона света.