БЕОГРАДСКИ РАГБИ КЛУБ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ОСВОЈИЛА И КУП

ОСВОЈИЛИ КУП: играчи Београдског рагби клуба Црвена Звезда

На игралишту на Ади Циганлији одиграло се финале Купа Србије у конкуренцији сениора. Бољим издањем првотимци Београдског рагби клуба Црвена Звезда су као гости на сопственом терену на Београдском мору, још једном ове сезоне нанели пораз Победнику. Овог пута су их савладали 23:18 (15:3) чиме су још један пехар закључали у клупске витрине оставивши небо плаво – беле празних шака на крају 2013/2014.

Учинило се да ће овог пута у дуелу две најбоље српске екипе бити другачији исход после казненог ударца Марка Капора којим је Победник повео 3:0. Међутим, који трен касније Милан Маринковић је после аута ривала пресекао додавање и одспринтао до есеј простора, положио и направио преокрет.

Вођство рагбистима са Аде је повисио Александар Ранковић из казненог ударца а предност је повећана есејем Николе Арсића који је деми Београдског рагби клуба Црвена Звезда још једним прецизним ударцем, овог пута из претварања, увећао на 15:3 чиме се и завршило прво полувреме.

ДЕТАЉ С МЕЧА БРК ЦЗ - ПОБЕДНИК
ДЕТАЉ С МЕЧА БРК ЦЗ – ПОБЕДНИК

Још један од четворице Александра у стартној постави црвено – белих, у овом случају Мађановић, је на самом старту другиг 40. минута практично решио судбину финала Купа полагањем и вођством 20:3 које је било недостижно за играче Победника.

Ипак, бивши шампион се није одрекао борбе и прилике да освоји макар један трофеј ове сезоне. Наду у успех им је вратио Владимир Радуловић есејем а комплетно у меч их је поново увео Марко Капор полагањем.

Александар Ђорђевић је казненим ударцем дигао БРК ЦЗ на десет разлике. Последњу шансу Победнику за евентуални успех је направио Марко Капор другим есејем на мечу два минута до краја сусрета али је било исувише касно за преокрет.

Београдски рагби клуб Црвена Звезда новом победом против Победника је титули шампиона Србије донео и пехар намењен освајачу Купа чиме је сезону завршио дуплом круном.

ПОБЕДНИК – БРК ЦЗ 18:23 (3:15)

Игралиште на Ади Циганлији

Главни судија: Дејан Штиглић (Београд)

Помоћници: Ненад Матејић (Београд), Новица Миовчић (Београд)

Делегат: Добривоје Бабић (Београд)

ПОБЕДНИК: Срђан Николић, Стефан Драгутиновић, Предраг Вранеш, Димитрије Терзић, Владо Радека, Марко Ристић, Владимир радуловић, Никола Костадиновић, Милан Митровић, Миладин Живанов, Милан Орловић, Владо Кушић, Иван Пирковић, Марко Кнежевић, Марко Капор

Владимир Ђукић, Никола Родић, Немања Симоновић, Милан Растовац, Марко Исаиловић, Урош Бабић, Ненад Тодоровић, Милан Милићевић

ЕСЕЈИ: Владимир Радуловић (48`), Марко Капор (63`, 78`)

КАЗНЕ: Марко Капор (11`)

БРК ЦЗ: Бојан Белић, Исток Токић, Властимир Сретеновић, Александар Мађановић, Алекса Иванковић, Андрија Панић, Милан Маринковић, Борис Мартић, Александар Ранковић, Андрија Јанковић, Андреј Бандука, Александар Ђорђевић, Никола Арсић, Александар Недељковић, Витор Љубичић

Владимир Амбруш, Бранко Војводић, Милан Смилевски, Дејан Каратрајковски, Петар Васић, Марко Јоксимовић, Ве

ЕСЕЈИ: Милан Маринковић (15`), Никола Арсић (33`), Александар Мађановић (43`)

ТРАНСФОРМАЦИЈЕ: Александар Ранковић (34`)

КАЗНЕ: Александар Ранковић (23`), Александар Ђорђевић (67`)

ЖУТИ КАРТОН: Никола Арсић (52`)