ДАН ПАРКС ИЗШУТИРАО СВЕТСКЕ ШАМПИОНЕ

ЧОВЕК ОДЛУКЕ: Дан Паркс.

Прваци света примили су још један шамар. Овога пута ударац понижења пао је на стадиону Марејфилд у Единбургу где су Шкотланђани највише захваљујући прецизности Дана Паркса поразили Јужну Африку 21:17 (12:9).

Отварач који је пред почетак сезоне после седам година проведених у Глазгов Вориорсима појачао редове Кардиф Блуза постигао је све поене за Хајлендере из шест казни и дроп гола. Прецизност креатора игре Шкота рођеног у Аустралији покопала је све наде Спрингбокса да после пола века могу да заврше турнеју по северној хемисфери Грен слемом, односно победама против свих ривала.

КЕЛИ БРАУН У БЛИСКОМ КОНТАКТУ С ДЕРИКОМ ХУГАРДОМ (9) И ЖУАНОМ СМИТОМ

Можда се и могао наслути пораз Јужне Африке после бледих издања и тешком муком остварених победа у Даблину и Кардифу али да ће то бити од екипе коју је Нови Зеланд декласирао 49:3 пре седам дана мало ко се томе надао.

После приближно ефикасне размене ватре две десетке у првих 40 минута игре, Дан Паркс је успешно наставио да решета Спрингбоксе и у другом полувремену. Есеј утехе за Јужноафриканце постигао је резервиста Вилијам Албертс десет минута пре краја.