ЕНГЛЕЗИ НАМУЧИЛИ СПРИНГБОКСЕ У ЈОХАНЕЗБУРГУ

ОВЕРИО СЕРИЈУ: Џеј Пи Питерсен у важдушном дуелу с Морисом Ботом.

Репрезентативци Јужне Африке умало су од готовог направили вересију у другом тест мечу против Енглеске. После свега 20 минута сусрета водили су 22:3, док су се у самој завршници утакмице жестоко намучили не би ли спречили Црвене руже да изједначе у серији. Ипак, другу победу Спрингбоксима чиме је оверена серија, осигурао је Џеј Пи Питерсен есејем пред крај окршаја.

Како су пулени Хајнекеа Мејера започели утакмицу учинило се да је пред Енглезима права катастрофа. Вилјему Албертсу је требало свега три минута да поентира јер су гости неспретно убацили лопте у скрам у скупу на пет метера од гол линије а крилни треће линије покупио поклон и положио.

ЕФИКАСАН: Бизмарк Ду Плеси у продору.

Практично у следећем нападу Јужне Африке Бизмарк Ду Плеси талонер Шаркса је пробио одбрану момака у белом а десетак минута касније и деми Булса Франсоа Хугард.

Част Енглеза у првом полувремену спасао је Тоби Флуд који је стартовао на позицији отварача уместо младог Овена Фарела. Десетка Лестер Тајгерса је поред казне укњижила есеј и трансформацију.

У других 40. минута семафор је покренуо Бен Јангс полагањем и његов клубски друг Флуд претварањем. Одговор успаваних Спрингбокса уследио је из казне Моне Стејна али после још једног есеја Бена Јангса, трансформације и казне Тобија Флуда Енглези су се приближили на свега четири заостатка.

Ипак, олакшање домаћим навијачима је донео Џеј Пи Питерсен поентирањем седам минута до краја утакмице за победу Јужне Африке 36:27 (25:10).

РСПОЛОЖЕН ПРОТИВ СПРИНГБОКСА: Тоби Флуд полаже поред Брајана Хабане.

ЈУЖНА АФРИКА – ЕНГЛЕСКА 36:27 (25:10).