ИСТОРИЈСКА ПОБЕДА САУТЕРН КИНГСА

ЈУНАК ТРИЈУМФА: Деметри Катракилис у рукама саиграча

Дроп голом Деметри Катрекилиса после истека 80. минута меча дебитанти у најјачем такмичењу јужне хемисфере су забележили прву победу на гостујућем терену, прву победу на тлу Аустралије и тек другу у историји франшизе из Порт Елизабета. До историјског тријумфа 27:30 (17:17) Саутерн Кингси су дошли у Мелбурну против Ребелса.

Краљеви из јужноафричке провинције Истерн Кејп су водили почетком првог полувремена 14:0 али су Бунтовници стигли предност гостију и престигли је у других 40 минута игре.

ПОНОВО ИЗНЕНАДИЛИ: Шон Вентер постиже други есеј за Кингсе

Ипак, да реми с Брамбисима из прошлог кола није био случајност Саутерн Кингси су доказали у самој завршници када су прво трансформацијом јунака меча после есеја Вимпија ван Дер Валта изборили друго поравнање и касније обезбедили Деметрију Кантрекилису позицију да изведе успешан дроп шут на гол за историјски успех.