ЛАВОВИ ОТПОЧЕЛИ КАМПАЊУ ПОБЕДОМ

СЛАВИ ЕСЕЈ У ДЕБИЈУ: Џош Адамс дели радост са саиграчима. ФОТО:SkySports

Британски и Ирски Лајоси започели су такмичарски део припрема за турнеу по Јужној Африци победом 28:10 против Јапана забележеном на терену стадиона Марејфилд у Единбургу.

Славље Лавовима донели су есејима дебитанти Џош Адамс, Духан Ван Дер Мерве и Таг Берни. У листу стрелаца уписао се и Роби Хеншо полагањем док је Дан Бигар, који је био проглашен за играча утакмце, трансформисао сва четири есеја.

Јапанци, којима је ово била прва утакмица од пораза од Јужне Африке у четвртфиналу Мондијала коме су били домаћини 2019., контролисали су друго полувреме. Есеј за Самураје је био дело Казуки Хименоа док је отварач Ју Тамура био прецизан и после полагања резервисте у 60. и из казне девет минута касније чиме су извојевали частан позар.