НАДА ПОНОВО ШАМПИОН

ДЕСЕТИ ПУТ ЗА РЕДОМ ПРВАЦИ: рагбисти Наде прослављају титулу.

Играчи рагби клуба Нада успели су девети пут за редом да одбране титулу шампиона државе, освојивши десету узастопну у години када прослављају пола века од првог наслова првака. Свој 28. шампионски пехар Сплићани су осигурали убедљивом победом против Загреба  другој утакмици финала Првенства Хрватске на Старом плацу у градом под Марјаном разбивши момке из престонице 50:3 (12:3).

Претпоставило се да ће изабраницима Луке Марина бити много теже да савладају Наду на њеном терену где јој је последњи пораз нанео управо Загреб 2001. године, што се испоставило као тачно. Лавови су пружили значајан отпор домаћину у првом полувремену у којем је и било неизвесности. Ипак, Сплићани су га решили у своју корист есејима Матеа Борозана и Дамира Драганића док је Владо Урсић погодио једну трансформацију.

У редовима Загреба Филип Мијић је прецизним шутем из казне постигао једине поене за госте у првом полувременну а како се касније испоставило и једине понене у другој утакмици финала јер је Нада у других 40 минута просто доминирала.  У наставку су Далматинци укњижили 38 поена док с друге стране није било адекватног одговора.

Овом приликом редакција Рагби Озона честита играчима, руководству и свим навијачима Наде из Сплита освајање десете узастопне титуле шампиона.

НАДА – ЗАГРЕБ 50:3 (12:3)