ОЗИЈИ САВЛАДАЛИ ЕНГЛЕЗЕ НА ТВИКЕНХЕМУ

ОПОРАВИЛИ СЕ И ПОБЕДИЛИ: Ник Камингс постиже есеј у тријумфу Аустралије против Енглеске.

После прошлонедељне катастрофе у Сен Денију рагбисти Аустралије су успели да се опораве од понижавајућег пораза од Француске и савладају Енглеску на терену стадиона Твикенхем у Лондону 20:14 (11:14) и ако је после првих 40 минута меча изгледало да ће изабраници Робија Динса поново погнутих глава напусити игралиште.

ДИРЕКТНО С ТВИКЕНХЕМА: Јован Бајић.

Момци с црвеном ружом на грудима били су далеко конкретнији и ефикаснији у првом полувремену. Годтово читав први период игре су имали предност коју су Озији јурили. Тоби Флуд је три пут би прецизан из казни п док је Берик Барнс био успешан из дроп гола из казненог ударца пре него што је Ник Камингс постигао есеј за прелазак Аустралије у вођство.

Међутим, пред сам одлазак на паузу Енглези су узвратили поентирањем натурализованог Самоанца Ману Самое Туилагија.

У наставку су обе екипе имале своје шансе али су одбране биле стамене и на месту. Ипак, Аустралија је искористила своје прилике које су јој се указале на мечу и из кани постизала поене. С друге стране Енглези су зарад победе на сусрету уместо шутева на гол лопту упућивали у аут одбијавши понуђена три покушају да узму пет или седам поена што их је касније коштало тријумфа.

Интересантно је да домаћини у другом полувремену уопште нису покретали семафор. У једној ситуацији успели су да се докопају есеј простора Валабиса али у тренутку полагања Томасу Волдраму је лопта испала унапред. У последњој акцији Енглеза из које се могло наслутити да ће поентирати и направити победе вредан преокрет, обзиром да су направили вишак по левој страни терена, Туилаги није успео даа прихвати пас. Гости су били стрпљиви и с три прецизна шута из казни Берика Барнса решили утакмицу у своју корист.

СЛАБА УТЕХА: Ману Самоа Туилаги постиже есеј за Енглеску.

ЕНГЛЕСКА – АУСТРАЛИЈА 14:20 (14:11).

Стадион Твикемхем у Лондону.

Гледалаца: 82.000

Главни судија: Роман Поли (Француска).

Помоћници: Најџел Овенс (Велс), Метју Рејнал (Француска).

Судија у ТВ студију: Џим Џули (Шкотска).

ЕНГЛАНД: Џоел Марлер, Том Јангс, Ден Кол, Том Палмер, Џеф Парлинг, Том Џонсон, Крисс Робшоу, Томас Валдром, Дани Кер, Тоби Флуд, Чарли Шаршлес, Бред Берит, Ману Само Туилаги, Крис Ештон, Алекс Гуд.

Дејвид Пејс, Дејвид Вилсон, Мако Вунипола, Џо Ланчбури, Том Вуд, Бен Јангс, Овен Фарел, Мајк Браун.

ЕСЕЈ: Ману Само Туилаги (38`).

КАЗНЕ: Тоби Флуд (3`, 24`,34`).

АУСТРАЛИЈА: Бен Робинсон, Татафу Полота Нау, Бен Александер,Сителики Тимани, Нејтан Шарп, Дејв Денис, Мајкл Хупер, Вајклиф Палу, ник Фипс, Куртли Бил, Дигби Иоане, Бен Тапуаи, Адам Ешли КУпер, Ник Камингс, Берик Барнс.

Стивен Мур, Џејмс Слипер, Секопе Кепу, Радике Само, Лиам Гил, Брет Шенан, Мајк Харис, Дру Мичел.

ЕСЕЈ: Ник Камингс (34`).

КАЗНЕ: Берик Барнс (31`, 44`, 50, 53`).

ДРОП ГОЛ: Берик Барнс (13`).

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.