О` ГРАРА РАСПЛАКАО ИТАЛИЈУ

ПРЕСУДИО ИТАЛИЈАНИМА: Ронан О` Гара изводи победоносни дроп гол.

Дроп гол Ронана О` Гаре три минута пред последњи звиждук судије Романа Полита спречио је Италију да оставри историјску победу против Ирске у мечу пуном преокрета одиграном на стадиону Фламинио у Риму. Шут отварача Манстера донео је тријумф гостима 13:11 (3:6) и покварио велико слваље које се спремало у Вечном граду.

Као што се и очекивало Италијани су своје шансе стварали одличним издањем скрама. Чврсти ракови, молови, сигурност у ауту практично нису дали прилику Ирцима да се разиграју. У тврдој игри у првих 40 минута домаћини су искористили прилике изнуђене казнама које у предност претворио Мирко Бергамаско.

ЧВРСТА ОДБРАНА АЗУРА: Пол О` Конол у дуелу с Италијанима.

Ирци су били свесни шта их очекује у Риму али једноставно нису имали идеју како да зауставе мелејце Италије. Једние поене за момке са Смарагног острва постигао је отварач Ленстера Џонатан Секстон.

У почетним тренутцима другог полувремена освајачи Грен слема од пре две године направили су преокрет. Одговорност је преузео капитен Брајан О` Дрискол који је направио пресудни продор кроз редове Италије, прошао тројицу противника и положио лопту иза гол линије. Џонатан Секстон је био сигуран за додатна два поена из трансформације.

Есеј капитена Британских и Ирских Лавова разјарио је Азуре који су појачали протисак на госте. У налету домаћина Денис Леми је покушао недозвољено да дође до лопте у раку због чега му је Француски арбитат показао жути картон. Италијани су оберучке прихватили бројчану предност и искористили је постигавши есеј у сам леви угао преко Лука Меклејна који није успео да претвори Мирко Бергамаско. Без обзира на промашај крила Расинг Метроа избила је ерупција одушевљења јер је Италија имала поен прености у односу на ривала и била је на само шест минута је делило од првог, историјског тријумфа против Ирске.

КАПИТЕН ИРСКЕ ПРОСЛАВЉА ЕСЕЈ ПРОТИВ ИТАЛИЈЕ: Брајан О` Дрискол.

Ипак, искусни Ронан О` Гара који је заменио Џонатана Секстона у 65. минуту дроп голом је умирио присталице домаћих и обезбедио први тријумф Ирској у новој сезони Купа шест нација.

ИТАЛИЈА – ИРСКА 11:13 (6:3)