СВЕТЦИ И ДАЉЕ НЕ ЗНАЈУ ЗА ПОРАЗ У ЕВРОПИ

ЗАКЉУЧИО ШЕСТИ ТРИЈУМФ ТРЕЋИМ ЕСЕЈЕМ СВЕТАЦА ПРОТИВ КАСТРА: Бен Фоден.

Момци из Нортхемптона наставили су победоносни низ и у шестом колу Европског рагби купа. На гостовању Кастру у оквиру групе 1 Светци су забележили и шести тријмуф савладавши представника Француске 23:12 (15:7). Кардиф Блуз преузео је друго место у групи од Кастра победом 21:14 (6:11) у главном граду Шкотске против Единбурга.

Нортхемптон Сеинтси ни после посете Кастру нису осетили горчину пораза. Први есеј за Светце постигао је први тамнопути репрезентативац Шкотсе Џо Ансбро а други је био дело крилнох треће линије Фила Доусона. Треће поентирање дефинитвно ће конкурисати за једно од најбољих у сезони. Ансбро извукао фантастичним трком лопту из својих 22 метара дао пас Дилону Хартлију који му је пре него што је истрчао у аут вратио лопту у „пертле“ а Ансбро је у пад пред противничким есејем додао до егзекутора Бена Фодена. Стивен Мајлер погодио је по једну трансформацију, казну и дроп гол.

Отварач Кастра Пијер Бернар претворои је сопствено полагање а деми Себастијан Тилу Борде укњижио је једине поене за домаће у другом полувремену.

ДЕТАЉ СА СУСРЕТА ЕДИНБУРГА И КАРДИФА: Ален Џејкобс покушава да избегне стуба Блуза Скота Ендруза.

Единбург је имао предност на полувремену против Плаваца из Кардифа есејем Бена Крнса и две казне Криса Патерсона и ако су гости први повели казненим ударцем Дана Паркса. У наставку меча Блуз је дошао до победе захваљујући прецизности младог Лија Халфпенија који је с великих удаљености погодио четири казне у наставку сусрета.