ХУРИКЕЈНСИ НАСТАВИЛИ ПОБЕДОНОСНО НИЗ, НОВИ ДЕБАКЛ ХАЈЕНДЕРСА

ДЕТАЉ СА МЕЧА У СУВИ: Рубен Лав у продору против Друе. ФОТО: Getty Images

У премијерној утакмици деветог кола Супер Рагби Пацифика Хурикејнси су остварили и осму победу у низу у сезони обзиром да су у Суви савладали Фиџијен Друу 38:15 (11:5). У другом мечу првог дана девете рунде Квинсленд Редси су у Бризбејну декласирали Хајлендерсе 31:0 (17:0).

Колико су доминантни Хурикејнси ове године, поред чињенице да још увек не знају та пораз, најбоље осликава податак да им Фиџијен Друа није нанела никакву штету чак ни у времену када су синови Велингтона били са свега 13 играча на терену јер су Ду Плесис Керифи и Исаиа Вокер Леаваре у размаку од минут, тачније у 63. и 64. минуту добили жуте картоне.

Обзиром да су постигли пет есеја у односу на два домаћина, Хурикејнси узели и бонус бод у победи 38:15 у Суви.

Црвендаћи су искалили без због прошлонедељног пораза на гостовању Моана Пасифики и Фангареиу на недораслим Хајлендерсима који на терену стадиона Ленг Парк у Бризбејну нису били кадри ни почасне, односно утешне поене да постигну. Са четири есеја оверили су шести неуспех Брђана у 2024.