СВЕТЦИ ОСВЕШАТЛИ КАРДИФ

СВЕТЦИ НАСТАВЉАЈУ МАРШ: Џемс Дауни продире кроз руке Кардиф Блуза.

У узвратним мечевима одиграним у оквиру последњег дана четвртог кола Европског рагби купа Нортхемптон је поново савладао Блуз, овога пута у Кардифу са 23:19 (9:9). Ни Њупорт Гвент Драгонси нису успели да се освете Лондон Воспсима за пораз од пре седам дана. Поражени су у Хај Вајкомбу на стадиону Адамс парк 37:10 (3:3). У мечу одиграном на Велфорд роуду у Лестеру није било победника. Првак Енглеске Тајгерси и вицешампион Француске Перпињан су ремирирали 22:22 (13:9).

На стадиону Кардиф сити у велшкој престолници сусрет Плаваца и Светаца може се окарактерисати како права драма. Екипе су се смењивале у вођству, падали су жути картони а чеп домаћих Ксавиер Раш успео је да „заради“ и црвени у 54. минуту због опасног обарања Кротнија Лова при вођству своје екипе 16:12.

КАПИТЕНСКИ РАЗГОВОР: Дилан Хартли (лево) и Пол Тито решавају размерице.

Отварач Сеинтса Сивен Мајлер са још две казне од укупно шест, вратио је госте у предност али Плавци се нису предавали. И с играчем мање успели су да створе добру позицију Дану Парксу за дроп шут што је шкотски репрезентативац претворио у гол којим је Кардиф померио семафор на 19:18. Ипак, сва четири бода однели су рагбисти Нотрхемптона есејем Калума Кларка седам минута пре последњег звиждука судије за коначних 23:19.

ДЕТАЉ С МЕЧА ВОСПСА И ДРАГОНСА: Марк Ван Гисбергер постиже есеј за Осице.

Осице су доказале да убељив тријумф из Њупорта претходне недеље није био случајност савладавши Драгонсе и на свом терену без већих проблема. Есејима Џоа Варда, Марка Ван Гисбергена, Тома Варндела и Ника Берија поред четири за победу освојили су и бону бод који ће им можда бити од пресудне важности за задржавање првог места у групи 6. Отварач Воспса Дејв Волдер постигао је преосталих 17 поена из четири трансформације  и три казне док се код гостију у листу стрелаца уписао Алед Бру полагањем и Метју Џонс претварањем и казном.

НО ПАСАРАН: Стуба Лестера Мартина Кастрођованија заустављају играчи Перпињана.

Дерби меч групе 5 између Тајгерса и Перпињана обележили су шутери који су постигли готове све поене за своје екипе. Међутим, онај пресудни чиме су Каталонци извукли реми, у последњим тренутцима сусрета извео је Жулијен Лахараж.

Једини есеј за домаће био је дело Алесане Тулагија пред одлазак на одмор док је на другој страни лопту из противничке гол линије у 67. минуту положио Давид Меле а Лахарж је трансформациом приближио госте на само три поена заостатка.

УКРОТИО ТИГРОВЕ: Жулијен Лахараж изводи пресудну казну.

Шампиони Енглеске су љубоморно чували предност до самог краја утакмице али је Томас Валдром у задњем минуту „загушо“ лопту, судија досудио казну а аријер Перпињана Лахараж погодио мету чиме су Лестер Тајгерси остали ускраћени за читав плен.