ШКОТИ ИЗНЕНАДИЛИ ВАЛАБИСЕ

СЛАВИЛИ У СИДНЕЈУ: центар Шкота Данкан Тејлор постиже први есеј на мечу. ФОТО: Getty Images

У оквиру Серије тест мечева средином године, рагбисти Шкотске не само да су изненадили, него су били били и доминантни у дуелу са Аустралијом, поразивши је у Сиднеју на стадиону 24:19 (17:12) есејем Хамиша Вотсона у 63. минуту који је трансфоримсао Фин Расел за преокрет и велико славље.

Тријумфом на стадиону Алајанз у највећем граду Аустралије, Шкоткананђани су остварили другу везану  победу против Озиија обзиром да су на последњем гостовању у земљи кенгура такође били бољи 9:6 у Њукаслу.

Интересантно је да су Брђани водили у првом полувремену 10:0 и 17:7, али су Валабиси прешли у вођство у другом полувремену есејима Израела Фолауа и Вила Гиније што им ипак није било довољно са победу.

Савладавши Озије, Шкоти не само да су им им се осветили за пораз у четвртфиналу Мондијала 2015. у Енглеској, већ су се и попели на четврто место ранг листе Светског рагбија.