СОНИ БИЛ ОБЕЛЕЖИО ПРВИ ДАН ТУРНИРА У ВЕЛИНГТОНУ

БИО ОДЛИЧАН: Акира Иоане у продору против Руса. ФОТО: Мартин Серес Лима

У главном граду Новог Зеланда, првог дана трећег турнира Светске серије рагбија седам Светског рагбија није било изненађујућих резултата. Домаћини су почистили све противнике у групи А као и Фиџи у групи Б, односно Аустралија у групи Д. Једине две репрезентације које нису успеле да забележе победе су биле Јапан и Русија.

Сони Бил Вилијамс је наравно био у центру пажње. Дебитовао је у седмици у другом полувремену првог меча који су момци у црном одиграли против Русије. Који трен по крочењу на терен Регионалног стадиона у Велингтону, саиграчи су му наместили есеј. Кад год да је звезда рагби уније и лиге у току турнира дотакао лопту, уследиле би овације и врисци са трибина.

Једина репрезентација која је задала проблема Новозеланђанима је била Јужна Африка. Рагбисти са југа Црног континента су први повели, водили већином меча, али су у другом полувремену Ол блекси направили преокрет и славили и у трећем мечу.

Сони Бил Вилијамс је закомпликовао ситуацију у завршници сусрета када су у покушају његовог заштитног знака – офлоуда лопту покупили Јужноафриканци, поентирали и поново повели.

Ипак, касније се искупио за грешку када је управо својим фантастичним офлоудом док су на њему била тројица противника проиграо Џоа Вебера који постигао победоносни есеј.

Можда једина селекција која је подбацила је Самоа. Некада и то не тако давно, великани рагбија седам, првог дана су успели да забележе само једну победу. Савладали су Енглеску 17:14 што је био једини пораз Црвених ружа које су на крају дана заузеле прво место у групи.

Нажалост, да ли због цене улазница, није било публике као у претходним годинама. Ваљда ће се сутра појавити у већем броју и увеличати врхунски догађај.

Сутра ће се играти мечеви нокаут фазе. Биће их укупно 21.