ВЕЛШАНИ ГОТОВО ДОТАКЛИ ПЕХАР

НА КОРАК ОД ТИТУЛЕ: хет рик јунак, Џорџ Норт полаже против Италијана

У утакмици одиграној у Риму на Олимпијском стадиону којом је отпочело последње, одлучујуће коло Првенства шест нација, Велшани су херојском игром, поготово у другом полувремену, убедљиво савладали Италију 61:20 (14:13). Све што је било до њих – урадили су. Једино што може сада да спречи Велшане од освајања титуле шампиона Европе је победа Ирске у Единбургу већа од 19 поена, односно тријумф Енглеске са више од 16 разлике у окршају са Француском.Змајеви су играли на крви и нож са Италијанима у првих 40 минута. Домаћини су два пута водили на сусрету а преокрет и прву предност Велшанима је извојевао Дан Бигар казненим ударцем.

У другом полувремену као да је изашао потпуно други тим момака у црвеним дресовима и пијани Италијани. Велс је у наставку укњижио седам есеја од којих су три били ремек дела Џорџа Норта којима су се пулени Ворена Гетланда приближили изузетно близу наслову шампиона Првенства шест нација. Sve [to ij