КРСТАШИ ПОКОРИЛИ КЕЈП ТАУН

ДЕТАЉ С ПОЛУФИНАЛНОГ ДУЕЛА СТОРМЕРСА И КРУСЕЈДЕРСА: Капитен Крсташа Ричи Мек Коув у ваздушном дуелу с Гиом Аплоном.

Да се историја понавља посведочио је други полуфинални дуел Супер 15 у Кејп Тауну где су Крусејдерси као и пре 11 година савладали домаће Стормерсе на стадиону Њулендс и од тада све до сада били једина екипа која је као гост прошла у финале. Победом 29:10 (23:10) Крсташи из Кантерберија прокрчили су себи пут до Бризбејна где ће за седам дана против Редса покушати да осми пут постану крунисани владари јужне хемисфере.

Већи део посла рагбисти базирани у Крајстчрчу одрадили су у првом полувремену када су есејм опорављеног Шона Мејтланда и Робија Фруена уз две трансформације и две казне Данијела Картера стекли убедљиву предност. Озбиљнији одговор Стормерса поред казне Питера Гранта било је полагање Брајана Хабане и још једна прецизан шут отварача.

СТРЕЛАЦ ДРУГОГ ЕСЕЈА ЗА КРУСЕЈДЕРСЕ: Роби Фруен у продору.

У наставку меча схвативши да им прети понижење пред домаћом публиком Олујници су побољшали одбрани али с друге стране, мало им је простора остало за напад. Ни Крусејдерси нису успели да пређу гол линију ривала а једине поене у других 40 минута били су виђени после шутева из казни Данијела Картера за коначних 29:10 и пласман у десето финале елитног такмичења регија Јужне Африке, Аустралије и Новог Зеланда.