УРАГАНИ ЈАЧИ ОД СИЛЕ СА ЗАПАДА

СТРЕЛАЦ ДРУГИГ ЕСЕЈА ЗА ХУРИКЕЈНСЕ: Бред Шилдс у продору против Вестерн ФорсаСТРЕЛАЦ ДРУГOГ ЕСЕЈА ЗА ХУРИКЕЈНСЕ: Бред Шилдс у продору против Вестерн Форса

Као што се и претпоставило победнички дух Вестерн Форса је био кратког даха обзиром да су у првој утакмици десетог кола Супер рагбија у Велингтону налетели на Хурикејнсе и претрпели пораз 22:16 (15:3). Момци из Перта су били у заостатку 10:0, 15:3 и 22:6 али су у последњих двадесет минута успели да прилиближе ривалу на минус 6 есејем Албија Метјусона после одличног соло продора и трансформацојом и трећом казном Џејдена Хејворда али даље нису могли и поред чињенице да су домаћини од 72. минута били с играчем мање због жутог катона Џејма Бердхуста.Тријумф Хурикенсима су полоагањима донели Џеф Ален, Бред Шилдс и Туси Писи док је Бауден Берит био прецизан два пута за додатна два поена као и из једног казненог ударца.