ЕНГЛЕЗИ ИЗРЕШЕТАЛИ АРГЕНТИНЦЕ

СТРЕЛАЦ СВИХ 27 ПОЕНА: Џорџ Форд. ФОТО: AP

У уводној утакмици групе Ц Светског купа у Француској, Енглези су са играчем мање играли 77. минута меча против Аргентине на стадиону Веледром у Марсељу и успели да надирају противника савладавши га 27:3 (12:3). Све поене за Црвене руже постигао је Џорџ Форд из шест казни и три гола из шта из одскока.

Када је у трећем минуту главни судија сусрета Метју Рејнол показао Тому Карију најпре жути, који је касније после прегледања снимка преиначен у црвени, учинило се да ће Арентинци имати лак посао пред собом у циљу остварења прве победе на Светском купу у Француској.

Међутим, после казне Емилијана Бофелија чиме су повели, Пуме нису успеле да повежу редове, умире и наметну своју игру. Напротив, Енглези су ти који су се прилагодили новим условима и то врло добро.

После казне чиме је донео изједанчење рањеним Енлезима, Џорџ Фоод је са три гола из шута из одскока просто изрешетао Аргентице за неочекивано вођство од 12:3 на полувремену.

И у другом полувремену су Енглези наставили у истом стилу. Отварач је поново био прецизан, овог пута опет из казнених ударца чиме је наставио рафале.

Исто је поновио Џорџ Форд и у 54. минуту и у 59. и 67. и у 76. за коначних и велику победу Енглеске.

Слаба утеха Пумама је  био есеј Родриго Бринија у последњем минуту који је трансформисао Бофели.

ЕНГЛЕСКА – АРГЕНТИНА (12:3)

Стадион Веледром у Марсељу

Гледалаца:

Главни судија:  Метју Рејнал (Француска)

Помоћници: Бен О` Кифи (Нови Зеланд), Пијер Брусе (Француска)

Судија у ТВ студију: Маријус Јонкер (Јужна Африка)

EНГЛЕСКА: Елис Генџ, Џејми Џорџ, Ден Кол, Маро Итоје, Оли Чесум, Кортни Лоувс, Том Кари, Бен Ерл, Алекс Мичел, Џорџ Форд, Елиот Дејли, Ману Самоа Туилаги, Џо Мерчант, Џони Меј, Фреди Стјуарт

Тео Дан, Џое Марлер, Вил Стјуарт, Џорџ Мартин, Луис Лудлан, Данијел Кер, Маркус Смит, Оли Лоренс

ЕСЕЈИ:

ТРАНСФОРМАЦИЈЕ:

КАЗНЕ: Џорџ Форд (10`, 45`, 54`, 59`, 67`, 76`)

ГОЛОВИ ИЗ ОДСКОКА: Џорџ Форд (27`, 31`, 37`)

ЖУТИ КАРТОНИ:

ЦРВЕНИ КАРТОНИ: Том Кари (3`)

АРГЕНТИНА: Томас Гаљо, Хуиан Монтоја, Франциско Гомез Кодела, Матиас Алемано, Томас Лаванини, Пабло Матера, Маркос Кремер, Хуан Мартин Гонзалес, Гонзало Бертрано, Сантјаго Каререс, Матео Каререс, Сантијаго Чокобарес, Лусио Синти, Емилиано Бофели, Хуан Крус Малиа

Аугустин Креви, Жоел Скрави, Едуардо Бело, Гуидо Пети Пагадизабал, Педро Рубиоло, Родриго Бруни, Лаутаро Базан Велез, Матиаз Морони,

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.