БЕЗ ПРОМЕНЕ У ВРХУ ПРЕМИЈЕРШИПА

ДЕТЉ С МЕЧА БАТ - ЧИФС: Мартин Робертс полаже за домаћине

После утакмица деветог кола Премијершипа није дошло до промене у врху елитног друштва Енглеске. Екипе које заузимају прва четири места табеле оствариле су победе. Првопласирани Сараценси су савладали Сејл Шаркс 24:19 (6:13), Нортхемптон Сеинтси су тријумфовали на гостовању у Вустеру Вориорсима 33:10 (6:7), као и Харлеквинси који су били убедљиви 35:9 (13:6) у посети Фалконсима у Њукаслу док је Бат победио Ексетер Чифсе 21:16 (9:8).

Лестер Тајгерси 22:17 (13:14) су се приближили местима које воде у плеј оф савладавши Глостер 22:17 (13:13). Интересантно је да су рагбисти Бата једини из водеће четворке који су имали предност на полувремену и успели да га сачувају до краја меча и тријмфују. Остали клубови са врха табеле били су у заостатку после првих 40. минута игре али пронашли начин да направе преокрет и остваре победу.