БУЛДОЗИ ОКРЊИЛИ ЗУБЕ О ЧЕЛИК

СТАРТОВАЛИ ПОБЕДОМ: Рагбисти Челика у акцији. ФОТО: Берислав Рожман.

Шампион Босне и Херцеговине извојевао је победу у дуелу с прваком Мађарске у мечу одиграном на терену стадиона Камберовића поље у Зеници, чиме је отпочела борба у групи А Балканско дунавског првенства. Челик је у тријумфу 35:13 (17:8) против Батаи Булдогока из Сазхаломбате освојио и бонус бод који му можда у наставку такмичења може бити од пресудне важности за пласнам у плеј оф.

Мађари су повели на Камберовића пољу казном Ласла Теисенхофера у трећем минуту сусрета али су Зеничани направили преокрет есејем Вахдета Кокића. Десет минута минута после десног крила у улисту стрелаца полагањем уписао се и Данијел Кесеровић а Сабахудин Субашић је био прецизан из трансформације.

ЗЕНИЧАНИ У АКЦИЈИ. ФОТО: Берислав Рожман.

Који трен касније Сеад Туфекчић је повисио вођство домаћина есејем које је Габор Кенди умањио спустивши лопту из гол линије Челика.

У другом полувремену домаћин је закључио меч другим полагањем крила Вахдета Кокића и резервисте Гарановића чиме су издејтсвовали поред четири за победу и бонус бод а Сабахудин Субашић је имао последњу реч на утакмици казном и дроп голом у последњем минуту. Једине поене за Булдоге у наставку постигао је Ахил Гиршик есејем у 53. минуту што је било све од најбољег клуба Мађарске.

ЧЕЛИК – БОТОИ БУЛДОГОК 35:13 (17:8)