ЗАГРЕБ УЗЕО И БОНУС БОД ПРОТИВ БЕОГРАДСКОГ РАГБИ КЛУБА

ОБЕЗБЕДИО БОНУС БОД: Лука Јурешко у продору против Београђана. ФОТО: Берислав Рожман.

На игралишту у Рудешу у западном насељу хрватске престонице, првотимци Загреба су у другој утакмици првог кола групе А Балканско дунавског првенства савладали Београдски рагби клуб 29:15 (15:3). Бонус бод поред четири за победу домаћину је обезбедио Лука Јурешко есејем у самој завршници меча.

Београђани су одлично започели сусрет прецизним ударцем из казне Џавида Јашарија за предност 3:0 али је Филип Мијић на исти начин идејствовао изједначење. Полагањем у 24. минуту Иван Зелић је довео Загреб у вођство које је нешто касније Мијић трансформисавши сопствено поентирање повисио на 15:3. Тим резултатом се отишло на одмор.

ДЕТАЉ С МЕЧА ЗАГРЕБ - БРК. ФОТО: Берислав Рожман.

У другом полувремену водила се жестока борба у којој ни једна од екипа није успела да постигне поене до 15. минута наставка и полагања Владе Кушића чиме су се момци с Аде Цинганлије приближили ривалу на седам заостатка.

Међутим, Загреб је у завршници меча решио питање победника са два есеја која су била дело резервисте Стојановског и Луке Јурешка. Филип Мијић је погодио оба претварања. Београђани су ублажили пораз полагањем Панчевца у својим редовима Александра Недељковића у пред последњем минуту сусрета а тренер и играч гостију Александар Петровић је био сигуран за додатна два поена.

ЗАГРЕБ – БРК 29:15 (15:3).