ЗМАЈЕВИ ОСВОЈИЛИ КУП ШЕСТ НАЦИЈА ГРЕН СЛЕМОМ

ШАМПИОНИ КУПА ШЕСТ НАЦИЈА: Рагбисти Велса.

Рагбисти Велса осветили су се Французима за пораз у полуфиналу Светског првенства савладавши их 16: 9 (10:3) на стадиону Миленијум у Кардифу али оно што је много битније, Змајеви су завршили елитно такмичење репрезентација Европе без пораза чиме су освојили Куп шест нација у великом стилу Грен слемом.

ВЕЛС – ФРАНЦУСКА 16:9 (10:3).

Стадион Миленијум у Кардифу.

Гледалаца: 74.000.

Главни судија: Крег Жубер (Јужна Африка).

Помоћници: Вејн Барнс (Енглеска), Стјуарт Терхиџ (Енглеска).

Судија у ТВ студију: Иан Рамиџ (Шкотска).

ВЕЛС: Гетлин Џенкинс, Метју Рис, Адам Џонс, Алун Вин Џонс, Иан Еванс, Ден Лидијат, Сем Ворбартон, Тоби Фалетау, Мајк Филипс, Рис Присланд, Џорџ Норт, Џејми Робертс, Џонатан Дејвис, Алекс Чуберт, Ли Халфпени.

Кен Овенс, Пол Џејмс, Лук Чартрис, Рајан Џонс, Лоид Вилијамс,Џејмс Хук, Скот Вилијамс.

ЕСЕЈИ: Алекс Чуберт (21`)

ТРАНСФОРМАЦИЈЕ: Ли Халфпени (22`,)

КАЗНЕ: Ли Халфпени (33`, 53`, 76`)

ФРАНЦУСКА: Жан Батист Пу, Вилијам Серва, Давид Атуб, Паскал Папе, Јоан Маестри, Тери Дусотуа, Жулијен Бонар, Иманол Харинордоки, Димитри Јашвили, Лионел Боксис, Алексис Палисон, Флориан Фриц, Орели Ружери, Весли Фофана, Клемен Поитрено.

Димитри Шаржревски, Винсан Дебати, Жулијен Пијер, Луис Пикамол, Морган Пара, Франсоа Трин Дук, Жан Марселин Бутин.

КАЗНЕ: Лионел Боксис (11`, 45`), Димитри Јашвили (74`).

One Reply to “ЗМАЈЕВИ ОСВОЈИЛИ КУП ШЕСТ НАЦИЈА ГРЕН СЛЕМОМ”

1. To je “Kup sest nacija” a Svetski kup je kup 20 nacija tako da im je to verovatno slaba uteha. . .