КРУСЕЈДЕРСИ СРЕДИЛИ ХАЈЛЕНДЕРСЕ

СТРЕЛАЗ ДВА ЕСЕЈА ПРОТИВ БРЂАНА: Ксташ Том Кристи у продору. ФОТО: Getty Images

Шампиони Супер рагбија у првом мечу четвртог кола издања Аотеарое, били су убедљиви на гостовању Хајлендерсима.  Крусејдерси су савладали Брђане у дербију јужног острва Новог Зеланда на терену стадиона Форсајт бар Данидену 40:20 и поред чињенице да су губили на полувремену 17:14.

Нову победу десет пута, три последње године за редом, првацима јужне хемисфере, обезбедили су Вил Џордан и Том Кристи са по два есеја и Севулони Рис са једним док је Ричи Мо` унга укњижио 15 поена из три трансформације и три казнена ударца.

Домаћини су смогли снаге да направе преокрет у два наврата у првом полувремену полагањима Шенона Фризела и Нганија Пуниванија које је претворио Мајкл Хант. Отварач Хајлендерса је био прецизан и из казне у првих 40. минута за друго вођство пред сам одлазак на одмор али су Крсташи по повратку из свлачионице постигли 26 поена, дозволивши противнику свега још три да забележи  каном Мајкла Ханта.