КРУСЈЕДЕРСИ РАЗБИЛИ ХАЈЛЕНДЕРСЕ, СТОРМЕРСИ ИЗНЕНАДИЛИ РЕБЕЛСЕ

СРЕДИЛИ РИВАЛЕ СА ЈУГА АОТЕАРОЕ: Џек Гудхју у продору против Хајлендерса. ФОТО: Photosport

У утакмици која је била дерби кола, али само у првом полувремену, Крусједерси су декласирали Хајлендерсе 43:17 (7:10) у Крајстчрчу, док је први дан деветог кола Супер рагбија затворила изненађујућа победа, и то висока 41:24 (10:8) Стормерса на гостовању Ребелсима у Мелбурну.

Сусрету граду који се у преведеном на србски зове Христова црква. требао је да буде дерби ако не кола онда макар Новог Зеланда али су гости из Данидена били равноправни противник само у првом полувремену.

Хајлендерси су водили после првих 40. минута игре есејем Бена Смита који је одиграо јубиларну 150 утакмицу за франшизу и трансформацијом и казном Џоша Иоанеа.

Ипак, у наставку, Крсташи су показали класу и зашто су на добром путу да и трећу годину за редом буду шампиони Супер рагбија постигнувши до краја меча шест есеја за победу уз бонус поен.

СЛАВИЛИ У МЕЛБУРНУ: Стормерси. ФОТО: Getty Images

У другом мечу првог дана, деветог кола најјачег такмичења јужне хемисфере, Бунтовнци су претрпели изненашујући пораз од Стрмерса. Рагбисти из Кејп Тауна који су дошли до убедљиве победе есејима Дилана Лидса, Жуарна Аугустуса, Даниена Де Аљендеа и Руана Нила који је два пута положио.