ЛАВОВИ БОЉИ У ЗАГРЕБАЧКОМ ДЕРБИЈУ

САВЛАДАЛИ ГРАДСКОГ РИВАЛА: Играч Загреба Славичек у дуелу с момцима Младости.

Протеклог викенда у хрватском првенству игране су утакмице плеј офа по регијма а највише пажње свакако је привлачио дерби престонице. На игралишту у Рудешу Загреб је био успешнији од Младости савладавши градског ривала 13:7 (8:0). Бели лавови су имали предност на полувремену казном Мијића и есејем Драганића. Кртице су се пробудиле у других 40 минута и стигле противника на један заостатка полагањем Мухобереца које је трансформисао Јуришић. Међутим, победу Загребу пред реванш меч обезбедио је Помпер поентиравши пет минута пред последњи звиждук судије.

У преосталим утакмица плеј офа најубедљивији тријумф су остварили Вилани из Красице на гостовању Арени декласиравши поново формиран клуб у Пули 95:0 (43:0). Сисак је савладао Локомотиву из Загреба 62:0 (27:0),  Сињ Задра  86:15 (40:10) док је Нада славила у Макарској против Макарске ривијере 73:27 (33:6).