ЛАЈОНСИ ОТВОРИЛИ ПОБЕДОМ ТРЕЋЕ КОЛО

ДЕТАЉ СА МЕЧА У ВЕЛИНГТОНУ: Лајонси у продору против Беј оф плентија. ФОТО: Getty Images

Триујумфом Лајонса 32:10 (12:10) на свом терену стадиона Скај у Велингтону против Беј оф Плентиja почело је треће коло Првенства провинција Новог Зеланда које се у знак захвалности према спонзорима целокупног такмичења назива Мајтре тен. У следећа два дана одиграће се преосталих шест мечева рунде.

Гостујућа екипа била је равноправан противник Лавовима из главног града Аотеарое у првих 40 минута док у другом полувремену нису уопште успели да постигну поене док су их домаћи укњижили још 20 за убедљиву победу.

Највећи разлог неуспеха рагбиста из Залива изобиља је био црвени картон Фа` аисуа Фуатаија у 68. минуту у који је започео тучу после опасног обарања Чејса Тиатие над капитеном Лајонса Ду Плесиса Кирифија

Најзанимљивији сусрет кола одиграће се у Ингелвуду, градићу са тек преко 3.000 становника у провинцији Таранаки где ће истоимена екипа покушати да одбрани Ренфурли штит против изазивача из Отага који им долази у госте