НАДИ ЈЕСЕЊА ТИТУЛА

ДЕТАЉ С МЕЧА ЗАГРЕБ - СИЊ. ФОТО: Берислав Розман
ДЕТАЉ С МЕЧА ЗАГРЕБ (бели дресови) - СИЊ. ФОТО: Берислав Розман

Рагбисти Наде освојили су титулу јесењег првака Хрватске. У последњем полусезонском, петом колу Првенства Сплићани су на Красици савладали Вилане 85:10 (38:10). Загреб је као домаћин уз доста проблема тријумфовао 20:10 (12:0) у дуелу против Сиња док Младост била боља од Макарске 29:17 (7:12).

Загребчани су много теже него што су претпостављали дошли до нова три бода у дуелу са Сињанима без обзира што су повелу већ у првом минуту есејем Јурешка и трансформацијом Мијића. Недисциплина у редовима домаћих натерала их је на сопствену есеј линију коју успели да одбране до одласка на одмор уз још једно полагање. Овога пута кривац за увећање предности на 12:0 био је Хољевац.

У наставку Сињ је изкористио мноштво казни и неизнуђених грешака Загреба. Коначно је пробио одбрамбени бедем домаћина, положио лопту у есеј протир ривала и успешном трансформацијом приближио се на 12:7.

Мијић из још једне казне враћа Загреб у безбедне воде што потврђује Јурешко другим поентирањем на мечу. Вођство од 13 поена разлике додатно је опустило момке у бело-плавим дресовима што је довело до већег попуштања и у дисциплини. Због закаснелог обарања на клупу за кажњене десет минута морао је Славичек коме се придружио Пасарић због високог обарања.

Међутим, и с двојицом играча мање на терену Загреб је успео да одоли притиску гостију. Све што је Сињ успео да материјализује до краја утакмице био је казнени ударац.

Интересантан сусрет одиграли су још једни представници престолнице у Првенству Хрватске и Макарска. На игралишту у Хорвачанској Младост је и поред заостатка 12:7 на полувремену успела да савлада Далматинце са 29:17.

Нова убељива победа Наде винула је Сплићане на прво место табеле. На гостовању Виланима на Красици савладали су домаћине са 85:10 (38:10).