ПОБЕДНИК СРЕДИО МОНАРХИСТЕ У ЖАРКОВУ

ДЕТАЉ С ЈЕДНОГ ОД ПРЕТХОДНИХ СУСРЕТА ПОБЕДНИКА И МОНАРХИСТА (жути дресови).

Шампион Србије наставио је да крчи пут ка шестој узастопној титули. На том путу у мечу трећег кола Првенства Победник је данас савладао Краљевски београдски рагби клуб 34:19 (22:0) на терену стадиона Фудбалског клуба Жарково а главни део посла је одрадио у првом полувремену када је осигурао бонус бод са два полгања Милана Орловића и по једним Јерка Лабуса и Миладина Живанова.

Међутим, уводни тренутци утакмице нису наговештавали крајњи исход сусрета. Монархисти су спречили Победника да пређе центар и свакако да ће остати жал код присталица рагбиста са Аде Циганлије за пропуштеним шансама пред гол линијом ривала.

Домаћин је први пут прешао центар у 12. минуту а нешто касније је Јерко Лабус постигао први есеј у дресу Победника по повратку из Шпаније где је био на постдипломским студијама. Полагање искусног репрезентативца Србије био је сигнал осталим саиграчима да пођу његовим стопама па су плаво – бели завршили прво полувреме са убедљивих 22:0.

Ипак, најлепша полагања на мечу била су дело Монархиста. Први се у листу стрелаца уписао Борис Мартић. Чеп треће линије у луку испред статива је претрчао двадесетак метара, отресао неколицину противника и двојицу заједно са лоптом унео у есеј простор Победника.

У другом поентирању гостију до изражја је дошла брзина младог Витора Љубичића. Хитроноги тинејџер је започео трк испред својих 22 метара. Славомом је прошао одбрану Победника, тампоном се ослободио Марка Капора који је на овом мечу би на позицији аријера и постигао есеј. Џавид Јашари је обе трансформације из тешких позиција успешно извео али је трећу у самој завршници меча, после другог есеја Љубичића промашио.

Победник је, слободно се већ сад може констатовати, без обзира што је одиграно тек треће коло Првенства, одбранио титулу односно освојио шесту узастопну, осму у клубској историји. Ипак, треба истаћи и добру игру Краљевског београдског рагби клуба чији тим поред неколицине искуснијих играча чине момци из јуниорског погона.

ПОБЕДНИК – КБРК 34:19 (22:0)

Стадион ФК Жарково.

Гледалаца: 30.

Главни судија: Александар Попречица (Београд).

Помоћници: Зоран Мичић (Београд), Милан Миличивећ (Крушевац).

Делагат: Стеван Илијашевић (Београд).

ПОБЕДНИК: Срђан Николић, Немања Симоновић, Предраг Вранеш, Небојша Јовановић, Марко Вуковић, Милан Растовац, Марко Ристић, Јерко Лабус, Никола Симоновић, Војислав Станковић, Урош Бабић, Миладин Живанов, Милаан Орловић, Иван Пирковић, Марко Капор.

Данијел Септеу, Немања Леонтијевић, Стефан Драгутиновић, Милан Митровић, Владимир Ђукић, Манојло Лукић, Владимир Радуловић.

ЕСЕЈИ: Јерко Лабус (19`, 57`), Милан Орловић (28`, 39`), Миладин Живанов (35`), Милан Растовац (42`).

ТРАНСФОРМАЦИЈЕ: Милан Орловић (36`, 43`).

КБРК: Бојан Белић, Властимир Сретеновић, Иван Родић, Валдо Кушић, Марко Јоксимовић, Бранко Петковић, Никола Србљанин, Борис Матртић, Џавид Јашари, Владислав Спасојевић, Андрија Панић, Александар Ђорђевић, Петар Васић, Владислав Фаркаш, Витор Љубичић.

Владимр Амбруш, Марко Јаћимовић, Лео Додић, Златан Садиковић, Александар Мађановић, Дејан Каратрајковски, Андрија Јанковић.

ЕСЕЈИ: Борис Мартић (51`), Витор Љубичић (54`, 74`).

ТРАНСФОРМАЦИЈЕ: Џавид Јашари (52`, 55`).

ЖУТИ КАРТОН: Акелсандар Ђорђевић (34`).