УРАГАНИ ОДУВАЛИ ФИЏИЈАНЦЕ

ХЕТ ТРИК ЈУНАК: Џор Мурби полаже против Друе. ФОТО: Hagen Hopkins/Getty Images

У последњој утакмици 11. кола Супер рагби Пацифика, Хурикејнси су декласирали Фиџијан Друу 67:5 (26:0) укљиживши 11 есеја од којих су три била дело Џошуе Мурбија, док је почасни за госте са фиџијанских острва постигао Ониси Ратаве у 67. минуту меча одиграном на терену стадиона Скај у Велингтону.

Фиџијанци су се храбро борили и пружали снажан отпор противнику у уводним моментима сусрета. Ураганима требало готово четвртина меча да пробију одбрану гостоју. Први коме је то пошло за руком и ногом је Џошуа Мурби. Последњи човек одбане домаћина показао је своје нападаче способности у пуном сјају у 16. минуту када је постигао свој први од три есеја.

ДИРЕКТНО И ЕКСКЛУЗИВНО ИЗ ВЕЛИНГТОНА: Јован Бајић

После полагања арјера Хурикејнса есеји рагбиста базираних у главном граду Новог Зеланда су се ређали као на траци.

По два су укњижили Били Проктор и Вес Гусен док су по једном стрелци били Асафо Аума, Исаиа Вокер Левар, Салеси Рајаси и Џастин Сангстер.

Ејдијен Морган је постигао 12 поена из шест успешхих шутева из трансформација.

У окршају против Фиџијан Друе у редовима Хурикејнса три играча су дебитовала. Тајлер Лаубшер је био у стартној постави док су са клупе прву утакмицу у мајци Урагана одиграли Овен Френкс, деценијски десни стуб скрама Крусејдерса који је са Ол блексима био светски шампион 2011. и одбранио титулу 2015. и Рајли Хигинс који је у надокнати времена у самој завршници утакмице зарадио жути картон због кошкања са противником.

ХУРИКЕЈНС – ФИЏИ ДРУА 67:5 (26:0)

Стадион Скај у Белингтону

Гледалаца: 5.000

Главни судија:

Помоћници:

Судија у ТВ студију:

ХУРИКЕЈНС: Хсавиер Нумиа, Асафо Аумуа, Тајлер Ломакс, Исаиа Вокер Левар, Џастин Сангстер, Блејк Гибсон, Ду Плесис Кирифи, Тајлер Лаубшер, Ти Џеј Перенара, Ејдијан Морган, Салеси Рајаси, Били Проктор, Бејлин Саливен, Вес Гусен, Џош Мурби

Дан Колс, Тевита Мафилео, Овен Френкс, Кејлеб Дилејни, Ти Кеј Хоувард, Каерон Роигард, Џексон Гарден Бачоп, Рајли Хигинс

ЕСЕЈИ: Џош Мурби (14`, 33`72` ), Асафо Аума (19`), Били Проктор (28`, 63`), Вес Гусен (42`, 49`), Исаиа Вокер Левар (51`), Салеси Рајаси (58`), Џастин Сангстер (78`)

ТРАНСФОРМАЦИЈЕ: Ејдијен Морган (16`, 29`, 34`, 50`, 53`)

КАЗНЕ:

ДРОП ГОЛОВИ:

ЖУТИ КАРТОНИ: Рајли Хигинс (80` + 2`)

ЦРВЕНИ КАРТОНИ:

ФИЏИ ДРУА: Херет Хетет, ЗУрели Тогаитама, Самуела Таваке, Исоа Насиласила, Туифагалеле Соровакатини, Мели Дереналаги, Китоне Рату, Јоана Матацива, Аписаломе Вота, Сеслестино Равутамада, Китионе Талига

Тевита Иканивере, Мели Туни, Манаса Сауло, Крис Миниби, Јосева Тамани, Леоне Наваи, Тети Тела Ониси Ратаве

ЕСЕЈИ: Ониси Ратаве (67`)

ТРАНСФОРМАЦИЈЕ:

КАЗНЕ:

ЖУТИ КАРТОНИ:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.