ФРАНЦУЗИ ЛАКО СЛАВИЛИ У ЈАПАНУ

ДЕТАЉ СА МЕЧА У АИЧИЈУ: Триколори у продору

Освајачи Првенства шест нација Грен слемом остварили су победу на гостовању Јапану на стадиону Тојота у Аичију 43:23 (). У редовина Француске истакао се Демијен Пену са два есеја од укупно пет гостију док је најуспешнији појединац био Мелвин Жамине са 17 поена из четити трансформације и три казне.

Као и увек, Јапанци су се храбр борили и оставили добар утисак. Два пута су на мечу имали и предност у току првог полувремена. Први пут су прешли у вођство есејем Тонганца у својим редовима Тевите Татафуа у 14. минуту, а други пут у 25. минуту казненим ударцем Сеунгси Лиа.

И други есеј Јапана је био дело још једног натурализованог Тонганца Сиосаиа Фифите али у 83. минуту који је успешно претворио Сеунгси Ли за частан пораз од најбоље екипе Европе.