ЧИФСИ САВЛАДАЛИ КРУСЕЈДЕРСЕ У КРАЈСТЧРЧУ

УЗЕЛИ ПЕТ БОДОВА: деми Поглавица Тавера Кер Барлоу вади лопту из рака. ФОТО: Јован Бајић

Сусрет који је отворио други дан, првог кола Супер рагбија, обиловао је узбуђењима, а обележила га је резултатска клацкалица у којој су се ривали пет пута смењивали у вођству. Из таквог тактичко-техничког надмудривања, Чифси изашли као победници остваривши тријумф на гостовању у Крајстчрчу одакле су успели и бонус бод да однесу, савладавши Крусејдерсе  на терену стадиона Рагби лига парк 27:21 (8:13).

Старт утакмице је био врло динамичан. Обе екипе нису много калкулисале, већ су се одмах фокусирале на напад.

ДИРЕКТНО И ЕКСКЛУЗИВНО ИЗ КРАЈСТЧРЧА: Јован Бајић

Први до предности су стигли домаћи преко отварача Ричија Мо` унге из казненог ударца већ у трећем минуту. Момак који је наследио Данијела Картера на позицији креаторе игре најтрофејниије франшизе Супер рагбија, двадесет минута касније је поново био прецизан такође из казне.

Чинило је да ће момци из Крајстчрча без већих потешкоћа окончати прво полувреме у своју корист. Међутим, Поглавице су унеле узбуђење пред одлазак на одмор.

Давид Хавили који је покупио шут ривала испред свог есеја, поигравао се са Шоном Стивенсоном што га је изузетно скупо коштало. Крило Чифса је отело из руку лопту аријеру Крусејдерса као малом детету, и отрчао неколико метара и положио чиме је дебитовало у елитном такмичењу јужне хемисфере на најбољи могући начин. Есеј Шона Стивенсона Дамијен Мек Кензи није успео да трансформише.

Ипак, пред сам крај првих 40 минута, Крсташи су се вратили у вођство.

После скрама испред статива на око петнаестак метара од гол линије, у којем су домаћини били врло доминантни, чеп мела Керијан Рид је одигао лопту, проследио је до Ендија Елиса, деми до Ричија Мо` унге. Отварач франшизе из Крајстчрча и Линвуда је лажним пасом послао Демијена Мек Кениза у једну страну, он отишао у другу, ка стативама и поентирао. Сопствени есеј Ричи Мо` унга је без проблема претворио и повисио предност на 13:8.

НЕПРОЛАЗАН: Немани Надоло зауставља Талени Сеуа. ФОТО: Јован Бајић

У петом минуту наставка Сета Таманивалу је есејем направио изједначење у вођство Чифсе поново довео Денијен Мек Ензи трансформацијом.

Нови преокрет је направио Давид Хавили полагањем којим се искупио за грешку с краја првог полувремена.

Ричи Му` анга је промашио трансформацију после есеја аријера али је био сигуран из казне недуго потом чиме је одлепио Крусејдерсе од Чифса на шест разлике.

Ни ту драми и резултатској клацкалици није било краја!

Свега два минута касније Демијан Мек Кензи је сломио срца домаће публике која је у пристојном броју попунила трибине стадиона Рагби лига парка у Крајстчрчу.

ОШТРИ У НАПАДУ: деми Чифса Тавера Кер Барлоув проиграва саиграче. ФОТО: Јован Бајић
ОШТРИ У НАПАДУ: деми Чифса Тавера Кер Барлоув проиграва Мајкла Алдријса. ФОТО: Јован Бајић

Аријер Чифса је постигао трећи есеј за госте и трансформисао га за вођство од свега једног поена!

Крусејдерси су нападали, покушавали да се домогну есеја Поглавица али, неуспешно.

С друге стране, Чифси су запечатили коначну исход сусрета. После врло добро изведеног аута и формираног мола, рагбисти са северног острва Новог Зеланда унели лопту у есеј простор противника и поентирали. Положио ју је Сем Кејн чиме су однеле и бонус бод са гостовања  обзиром да је поентирање капитена било четврто Поглавица.

За утеху Крусејдерсима је остао бонус бод јер је пораз био мањи од седам поена разлике.

КРУСЕЈДЕРС – ЧИФС 21:27 (13:8)