ЕНГЛЕЗИ ЗАДРЖАЛИ КАЛКУТА КУП

ОСТАЋЕ НА ТВИКЕНХЕМУ: чувени пехар у башти Црвених ружа

И шесту годину за редом Калкута куп ће остати у поседу Енглеза који су на храму рагбија, стадиону Твикенхем у Лондону, у другој утакмици четвртог кола Првенства шест нација победили старе непријатеље, наневши Шкотима пораз 25:13 (10:13). Захваљујући тријумфу Велса у Кардифу у дуелу са Ирском, Црвене руже су избиле на прво место табеле.

Чинило се да ће Брђани коначно славити у југоисточном делу британске престонице, први пут после 1983. године, обзиром да су водили после првих 40. минута игре. Домаћини су повели већ у петом минуту есејем Џонатана Џозефа који је Џорџ Форд трансформисао. Шкоти су изједначили полагањем Марка Бенета и претварањем Крега Леидоуа.

Отварач Бата Џорџ Форд је казненим ударцем поново довео Енглезе у вођство али је капитен Шкота који у репрезентативном дресу игра на позицији демија, на исти начин други пут на мечу изједначио. Два минута пред одлазак на одмор Крег Леидлоу је још једном казном довео госте први пут до предности.

Међутим, већ у четвртом минуту наставка Џорџ Форд је трансформисавши сопствени есеј направио преокрет а нешто касније другом казном одлепио Енглезе на седам разлике. Тријумф Црвеним ружама, 73. у 133. окршају са Шкотима који нису успели да постигну поене у другом полувремену, оверио је Џек Новел полагањем за коначних 25:13.