ЗЛАТНИ ЕСЕЈ ТОЛИСИЈА ЗА ПОБЕДУ УРАДАНА

СЛАВЉЕ У МЕЛБУРНУ: Хuрикејнси прослављају победоносни есеј Пасалија Толосија. ФОТО: Getty Images

У утакмици која је спустила завесу на друго коло Супер Рагбија које се у претходна три дана играло у Мелбурну на стадиону Ректангулар под именом Супер Рунда, Хурикејнси су дошли до победе 38:33 (12:19) против Квинсленд Редса златним поенима у екстра времену захваљујући есеју Пасилија Тосија у 87. минуту меча.

Посао је Црвендаћима из аустралијске државе Кивинсленд у многоме олакшало несмотрено обарање Баудена Барета у 56. минуту када је репрезентативни центар најпре добио жути картон који је касније у ТВ студију преиначен у црвени.

Сусрет је био права резултатска клацкалца. Екипе су се шест пута смењивале у вођству и пет пута је дошло до изједначења па се отишло у екстра време у којем важи правило златног поена. Те златне поене победе и нова четири бода постигао је резервни стуб прве линије мелеа Пасилијо Тоси у осмом минуту додатног времена.